سَرو سَهی

آیا خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟

سَرو سَهی

آیا خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟

سَرو سَهی
طبقه بندی موضوعی

نسخه

دوشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۳۴ ق.ظ

برگۀ کاغذی روبرویم است و رویش نوشته: «بستۀ پیشنهادی برای سرکار خانم فلان» و برایم توی پنج خط نسخه پیچیده‌اند برای بهبود حال. این وقت‌ها آدم دلش می‌خواهد حال جسمی‌اش خراب بود و چندتا قرص و آمپول برایش می‌نوشتند و درد سرنگِ توی دستِ تزریقات‌چیِ نابلدی را به جان می‌خرید، اما نسخه‌اش برای جسم بود، نه برای روح. آدم وقتی گریه‌اش می‌گیرد و دلش به حال خودش، و احساساتِ پاک دست‌خورده یا نخورده‌اش می‌سوزد، مدام باید دستمال بکشد به چشم‌هاش و خیسی این سیل‌های دم به ثانیه‌اش را بگیرد تا غرق نشود زیر آن. تا نکند اشک‌ها شُره کنند روی لباسش و شوری قطره‌های آن به لباس بنشیند و نقطه‌نقطه جایش روی یقه بماند. باید حواسش را پرت کند به کارهاش و حتی اگر خاطرات فلان روز و فلان جا خودشان را پرت کردند وسط زندگیش، تمام توانش را بگذارد تا بادکنک بغض‌های به هم پیوسته‌اش نترکد و خرابی به بار نیاورد. تا نکند دنبال مقصر یا مقصرینِ حال امروزش بگردد و خشم بر تمام وجودش مستولی شود و بعد بنشیند به نفرین و لعن. آدم دلش می‌خواهد تمام روزها مثل چند ساعت پیش بود یا چندروز پیش، یا چند هفته پیش و حتی چند ماه پیش، اما مثل حالا نبود!

برایم «فکر کردن به هویت واقعی خود»، «سفر»، «فیلم دیدن»، «رمان خواندن» و «فکر نکردن به گذشته» را تجویز کرده‌اند. روزی من تمام این کارها را دوست داشتم. امروز اما این‌ها قرار است «تو» را از من بگیرند. چطور می توانم دوست بدارمشان؟ 

 • المیرا شاهان

نظرات  (۵)

قرآن کریم:
 أَ لَیْسَ اَللّٰهُ بِکٰافٍ عَبْدَهُ وَ یُخَوِّفُونَکَ بِالَّذِینَ مِنْ دُونِهِ وَ مَنْ یُضْلِلِ اَللّٰهُ فَمٰا لَهُ مِنْ هٰادٍ  ﴿الزمر، 36﴾
آیا خداوند برای (نجات و دفاع از) بنده‌اش کافی نیست؟! امّا آنها تو را از غیر او می‌ترسانند. و هر کس را خداوند گمراه کند، هیچ هدایت‌کننده‌ای ندارد!

پاسخ:

هر کس را خداوند گمراه کند، هیچ هدایت‌کننده‌ای ندارد!

 • پرستو ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
 • واقعا چطور می توان؟؟؟ :((((((
  پاسخ:
  :(
 • یه بنده خدا ... ....
 • سلام
  عجب :(
  :(
  سخته...
 • سجاد صالحی
 • همه ما مسلمانان در روز ۲۲بهمن گرد هم می آییم که با فریاد های مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل ،  مرگ بر آل سعود ، مرگ بر ضد ولایت فقیه دهان دشمنان اسلام را به خاک بمالیم و از رهبر کبیر انقلاب آیت الله خامنه ای بار دیگر پشتیبانی کنیم (وعده ما ۲۲بهمن ماه سال ۱۳۹۵ در راهپیمایی پر شور ۲۲بهمن)