سَرو سَهی

آیا خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟

سَرو سَهی

آیا خدا برای بنده‌اش کافی نیست؟

سَرو سَهی
طبقه بندی موضوعی
بایگانی

دل‌خوشی‌های صد کلمه‌ای

سه شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۹، ۰۴:۴۴ ب.ظ

  شروع چالش از رادیوبلاگی‌ها...

در روزگاری که اکثر قریب به اتفاق آدم‌ها از خبرهای تلخ و اتفاقات ناخوشایند لبریز هستند و فرصت شادی کردن و خندیدن خیلی کوتاه است، نوشتن از دل‌خوشی‌ها کار ساده‌ای نیست. انگار باید در هیاهوی دویدن‌ها، جایی پیدا کرد برای نشستن و تماشا. کاری که از هراس جا ماندن، معمولاً انجامش نمی‌دهیم. انگار قرار است در پایان این مسیر چه اتفاق متفاوتی بیفتد به‌جز تمام شدن! «مقصدی به نام خوشبختی وجود ندارد»؛ می‌بایست از مسیر لذت برد به جای عبور و دویدن بی‌وقفه. این مقدمه را گفتم برای نوشتن از «دل‌خوشی‌های صد کلمه‌ای» به دعوت آقای دکتر قاسم صفایی‌نژاد.

«فکر می‌کنم بزرگترین دل‌خوشی من «همیشه امیدوار بودن» است. چرا که در سخت‌ترین لحظات زندگی‌ام همواره به نوری امید داشته‌ام، به دستی که من را از منجلاب اندوه و رنج می‌رهاند، نگاهی که هرگز از من برداشته نمی‌شود، رشته‌ای که در جریان‌های طاقت‌سوز زندگی هم بریده نمی‌شود. با این دل‌خوشی است که هر شب سر به دامان خواب می‌گذارم و صبح سر از آرامش رؤیاها برمی‌دارم. شاید این امیدِ همیشگی را مدیون آدم‌هایی هستم که در نشیب ناامیدی‌ها، شوق زندگی کردن و ادامه دادن را در من بیدار نگه داشته‌اند و نگذاشته‌اند با رنج‌های ناگزیرِ هرازگاه خو بگیرم.»

 

دعوت می‌کنم از: یاسمن رضائیان، هانیه معینیان و هانیه شالباف.

 • المیرا شاهان

نظرات  (۴)

 • قاسم صفایی نژاد
 • ممنون از پذیرش دعوت.

  اگر درست خاطرم مانده باشد، روایتی داریم مبنی بر اینکه از ابلیس می‌پرسند اگر همه حربه‌ها را از دستت بگیرند و فقط یک حربه را در اختیارت بگذارند، کدام حربه را انتخاب می‌کنید؟ و ابلیس پاسخ داده بود ناامیدی از درگاه خدا.

  پاسخ:
  ممنون از شما. بله، ناامیدی از رحمت خداوند گناه بزرگیه و الهی که این فرصت رو هیچ‌وقت به ابلیس‌ها ندیم.

  یعنی من دعوت نیستم و نمیتونم دلخوشیم رو بگم؟

  پاسخ:
  بله دعوتید. حتما بنویسید.
 • هانیه معینیان
 • انجام وظیفه شد :)

  ممنون از دعوت شما

  پاسخ:
  خیلی متشکرم *_*
 • پیمان کرامتی
 • دقیقا این بهترین ایدس